• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Bal myśliwski!!

W dniu 2 lutego 2019r. w świetlicy wiejskiej w Góralicach odbył się doroczny Bal Myśliwski. O godzinie 19:00 prezes koła kol. Damian Spieczyński oraz łowczy kol. Wiesław Krukowski przywitali wszystkich obecnych życząc im wspaniałej zabawy. Bawiło się prawie 50 par. Wśród nich myśliwi, ich przyjaciele i ci, którzy wprawdzie sami nie polują, ale myślistwo wspierają.  Uroczystość swą obecnością uświetnili znamienici goście w osobach: burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko – Zdrój, przewodniczącego rady gmin Roberta Kowalskiego, członkini rady powiaty Aleksandra Zielińska, członek rady powiatowej  Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Stanisław Smug.

Z werwą równą tej na polowaniu, myśliwi ruszyli w tany. Do pierwszych tańców zaprosił nas zespół muzyczny "Carmen". Nikt się nie ociągał i po chwili parkiet zapełnił się tańczącymi parami. Tańczyliśmy więc i biesiadowaliśmy przy naprawdę świetnie zaopatrzonych stołach. Przed północą, dzięki kol. Józefowi Kubikowi,  dotarł na salę w oprawie iście królewskiej pieczony dzik. Biesiadę i tańce przerwane były przez myśliwskie konkursy i zabawy, które przeprowadzała kol. Aneta Karwowska oraz kol. Zbigniew Sozański.

Konkurs rozpoznawania smaków towarzyszących myśliwym przy różnych sytuacjach wygrał kol. Jacek Wolanicki doskonale radząc sobie w tej konkurencji, drugie miejsce przypadło sympatykowi naszego koła Panu Robertowi Kowalskiemu, a trzecie miejsce przypadło Panu Jurkowi Zielińskiemu. Należy zaznaczyć aby było trudniej uczestnikom zawiązaliśmy oczy.

Drugi konkurs adresowaliśmy do osób nie związanych bezpośrednio z myślistwem, które zostały dokładnie przepytane z gwary łowieckiej. Wygrał Pan Bartłomiej Wróbel , drugie miejsce zajęła Pani Winnik  trzecie Pani Agnieszka Spieczyńska. Trzecią konkurencją, był konkurencja typowo myśliwska związana z trafieniem do makiety dzika i tutaj zwycięzcą został kol. Kazimierz Błaszkiewicz, drugie miejsce przypadło Pani Płotkowskiej (córce v-ce łowczego) a jakże ważne miejsce na podium choć niekoniecznie przypadło dla zdobywcy kol. Ryszarda Skrońskiego który został królem ale ……

Czwarty z konkursów był najbardziej wymagający od uczestników, którzy mieli zwabić jelenia byka na naszą zabawę. Choć żaden nie dotarł to konkurs był przezabawny, powodując salwy śmiechu zarówno u uczestników jak i widowni. Konkurs wabienia wygrał kol. Ryszard Płotkowski, drugie miejsce zajęła Pani Aleksandra Zielińska a trzecie kol. Adam Górny. Bal trwał w najlepsze i wszyscy mieli doskonałe humory.

Z relacji uczestników był to jeden z bardziej udanych Balów Myśliwskich.

Darz Bór.

Kalendarz wydarzeń

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Fazy księżyca

 

CURRENT MOON

Zapisz się na polowanie